Przejdź do głównej zawartości

Event in Bydgoszcz

Organized by : Galeria Wspólna
Galeria Wspólna prowadzona przez Pracownię Plastyki i Fotografii MCK jest miejscem twórczej działalności lokalnych artystów. Idea jej uruchomienia zrodziła się z potrzeby integracji środowisk twórczych Bydgoszczy, która wyraźnie zasygnalizowana została podczas Bydgoskiego Kongresu Kultury.

Activities Bydgoszcz / Description

Maria Kiesner – w latach 1997-2002 studiowała na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tam uzyskała dyplom, wyróżniony nagrodą im. J. Szajny za poszukiwanie nowej formy wypowiedzi. Dyplom obroniła w roku 2002 pod kierunkiem prof. J. Modzelewskiego. Uzyskała również aneks z plakatu w pracowni prof. M. Wasilewskiego.
Pracę teoretyczną napisała pod kierunkiem dr Agnieszki Morawińskiej. W latach 2005 i 2007 była stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Maluje architekturę i pejzaże miejskie. Przedstawia obiekty realistycznie, ascetycznie i bez sztafażu. Interesują ją fabryki, dworce, szkoły, domy kultury i zapomniane relikty modernizmu i architektury socrealistycznej.

W 2009 obroniła doktorat pod tytułem "Miasto przed burzą". Aktualnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Edukacji Artystycznej, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Maria Kiesner brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, zarówno w kraju jak i za granicą.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wystawa w Akademii Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej w Warszawie pt NIebo nadal jest niebieskie

Galeria MILANO  w Warszawie wystawa NAD WODĄ
Berlin, 2016